Про це повідомляє видання EurActiv.

Норвезькі та фінські митники підтвердили, що були залучені додаткові ресурси для запобігання перетину кордону автомобілями з російськими номерами.

Цей крок був здійснений у зв’язку з тим, що північне фінське місто Няатаме стало відомим пунктом в’їзду до Фінляндії для росіян, які подорожують через північний схід Норвегії.

Хоча ЄС значною мірою вдалося забезпечити дотримання заборони на в’їзд автомобілів з російською реєстрацією, вони все ще в’їжджають на територію блоку через найпівнічніший в Європі прикордонний пункт пропуску в Сторскогу. Звідти російські автомобілі можуть продовжувати рух до Фінляндії.

Фінляндія має шість пунктів перетину кордону з Норвегією на півночі, найбільший з яких – Нейден (Няатяме). Раніше митники були присутні лише вдень, а вибіркові перевірки проводилися ввечері та вночі. Зараз кордон охороняється цілодобово.

Хоча Норвегія, яка не є членом ЄС, дотримується санкцій проти РФ.

Заборона на в’їзд автомобілів окупантів

8 вересня Європейська комісія опублікувала нові рекомендації щодо застосування санкцій, згідно з якими країнам Євросоюзу забороняється впускати на територію ЄС приватні автомобілі з російськими номерами.

Після чого, 12 вересня Литва ухвалила рішення не пускати автомобілі з російською реєстрацією. Виняток зробили лише для Калінінграда, і лише за умови, що авто прямує транзитом.

13 вересня таке рішення прийняла Естонія. Заборона на в’їзд моторних транспортних засобів РФ діє незалежно від того, на якій підставі власник чи користувач перебуває в Естонії, чи Європейському Союзі.

Також стало відомо, що Фінляндія заборонила в’їзд російських легкових автомобілів. Обмеження набуло чинності в ніч з п’ятниці, 15 вересня, на суботу, 16 вересня. Обмеження не стосуватиметься авто дипломатів чи осіб, які до них прирівнюються.

Починаючи з 17 вересня автомобілям з російською реєстрацією заборонили в’їзд до Польщі. Зареєстровані в Росії транспортні засоби не будуть пропускати через кордон, незалежно від того, з якої країни вони прибули. Такі обмеження стосуватимуться навіть водіїв, які не є громадянами РФ.

20 вересня таке рішення ухвалили й у Норвегії. Країна вирішила заборонити в’їзд зареєстрованих у Росії легкових автомобілів. Таким чином вона стане останньою європейською країною, що межує з РФ, яка вжила таких заходів.

Крім цього, стало відомо, що в уряді Латвії готуютьзаконопроєкт про зміни в законодавчій базі, які не дадуть змоги транспортним засобам, зареєстрованим у Росії та Білорусі, залишатися в країні.

Фото: відкриті джерела