Про це йдеться в розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії від 26 вересня.

Розвідка констатувала, що останніми тижнями Чорноморський флот РФ зазнав низки серйозних атак, кульмінацією яких стали удари по штаб-квартирі 20 і 22 вересня.

Фізична шкода для ЧФ РФ майже точно серйозна, але локальна. Флот майже точно зберігає спроможність виконувати свої основні завдання воєнного часу – завдання ракетних ударів і локального патрулювання. Проте ймовірно, що його здатність здійснювати ширше патрулювання у регіоні та забезпечувати де-факто блокаду українських портів надалі зменшиться.

Аналітики зазначають, що ЧФ Росії ймовірно має погіршену здатність захищати свої об’єкти в порту і проводити рутинне обслуговування.

Британська розвідка додає, що українські атаки поставили Росію у ситуацію, коли їй доводиться реагувати на дії противника, та демонструють, що українські військові здатні поставити під сумнів символічну і стратегічну «проєкцію сили» Росії, яку їй забезпечує контроль над Севастополем.

Нагадаємо, що 22 вересня гауляйтер Севастополя Михайло Развожаєв заявив про ракетний удар по штабу Чорноморського флоту РФ. Пізніше окупанти заявили про загибель лише одного військового.

Пізніше того ж дня стало відомо про ще один «приліт» у Криму. Цього разу було зафіксовано удар по ремонтній базі російських військових вантажівок.

Фото: getty images