Про це розказав перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнков інтерв’ю LB.ua

“З погляду саме законів “Про Регламент ВРУ”,  “Про статус народних депутатів”, навіть заборона партії “ОПЗЖ” судом – а це може зробити остаточно лише суд – фактичних особливих юридичних наслідків не матиме для самої фракції в парламенті.  Окрім одного і дуже важливого наслідку – так званого руху по списку. Якщо з цієї фракції будуть виходити народні депутати, що ми вже бачимо, то нові люди не будуть заходити до Верховної Ради від цієї партії”, – пояснив він.

Корнієнко додав, що, згідно з регламентом ВРУ, ліквідація фракції відбудеться тоді, коли в її складі залишиться менше нардепів, ніж є в складі найменшої фракції. 

При формуванні фракцій у вересні 2019 року найменша кількість депутатів була у фракції “Голос” – 17 депутатів. Тому для ліквідації фракції “ОПЗЖ” потрібно, щоби її в складі лишилось менше 17 депутатів.

За словами Корнієнка, наразі зі складу фракції вже вийшло 10 нардепів, а ще одного – Іллю Киву – позбавили мандату. Перед початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого її склад становив 44 депутати.

Політик також сказав, що цілковита заборона партії “ОПЗЖ” через суд триватиме не менше двох-трьох місяців.

Крім того, за його словами, народні депутати з профільними комітетами готують законопроєкт, який дозволить виборцям відкликати депутатів від “ОПЗЖ” у місцевих радах. 

Однак, є проблеми зі збереженням повноважності рад, особливо в регіонах, де проросійські партії становлять більшість у складі місцевих рад, і відкликання депутатів призупинить повноваження всього виборного органу місцевої влади.

Фото: фейсбук