Про це повідомляє Reuters.

Основна причина заворушень — ухвалення у Франції законопроєкту, який надає французам, які прожили в Новій Каледонії 10 років, дозвіл голосувати на місцевих виборах.

Місцеві лідери вбачають в цьому спробу нівелювати голоси корінного населення островів.

Відомо, що внаслідок сутичок 15 травня загинуло троє цивільних місцевих жителів і правоохоронець. Окрім того, є численні поранені.

Після цього Франція оголосила на території Нової Каледонії надзвичайний стан, який передбачає додаткові повноваження щодо заборони зібрань і пересування людей по острову.

У Парижі також оголосили, що влада планує надіслати на острів військовий контингент для охорони головного порту та аеропорту.

Що відомо про корінне населення

Канаки — це корінне меланезійське населення Нової Каледонії, яке є найбільшою громадою країни, хоча канаки становлять менше половини її населення — 40%.

За даними ВВС, загалом населення Нової Каледонії становить близько 300 тисяч людей, а з 1998 року туди переїхали понад 40 тисяч громадян Франції.

Зазначимо, що Франція анексувала Нову Каледонію в 1853 році та надала колонії статус заморської території в 1946 році. Економіка Нової Каледонії базується на видобутку нікелю. Істотний дохід приносить туризм, а також фінансові субсидії від Франції.