Про це повідомив генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.
“Сказати точно, коли ми продамо будівлю на Хрещатику, зараз складно. Цей процес може зайняти від 2 років, і на те є свої причини. Свою діяльність ми повністю підпорядковуємо законодавству України, і ви розумієте, скільки процедур це за собою тягне“, – сказав Ігор Смілянський.
Додав, що тільки з точки зору формальностей, які можуть зайняти понад півтора року, підприємству потрібно:
- погодити рішення з Наглядовою радою, акціонерами та органом управління
- провести незалежне оцінювання, знайшовши попередньо аудитора у системі Prozorro
- провести відкриті торги у системі Prozorro з експозицією лоту не менше ніж пів року.
“Але все також залежатиме і від ситуації на ринку, адже і ми, і держава зацікавлені у найвигіднішому продажі активів. Зараз ринок нерухомості на спаді і бізнес лише відновлюється. Тому ми маємо дочекатись влучного моменту, адже наша ціль не продаж майна, а ефективне використання ресурсів задля розвитку “Укрпошти”, – прокоментував Ігор Смілянський.
Він додав, що незважаючи на те, що центральний офіс “Укрпошти” та Київська дирекція можуть змінити своє розташування, відділення 01001, Головпоштамт, залишиться на Хрещатику, 22.
А співробітники компанії, які зараз працюють у даній будівлі, переїдуть у сучасний офіс зі всіма зручностями.
“У будівлі на Хрещатику працює близько 1000 працівників центрального апарату управління Укрпошти та працівники Київської міської дирекції Укрпошти. Вони і досі бачать радянські інтер’єри та користуються застарілою системою комунікації… Для того, щоб всередині будівля виглядала як сучасний бізнес-центр чи коворкінг, потрібно понад 100 млн грн, що будуть витрачені на інженерні системи, заміну вікон, побудову системи кондиціонування, внутрішнє перепланування, встановлення нових ліфтів“, – пояснив Ігор Смілянський причину продажу будівлі, якій на сьогодні вже 60 років.
Сказав, що зараз на утримання будівлі щорічно витрачається понад 10 млн грн на рік. Такожпідрахували, що у те, аби обстукати та відремонтувати будівлю ззовні, потрібно інвестувати 10 млн грн.
Нагадаємо, Київ майже домовився про викуп цеху заводу “Більшовик”, на місці якого хочуть будувати розв’язку Шулявського моста. Ціна угоди не розголошується.
Фото: Фейсбук