Сексистський вислів швидко розлетівся просторами соцмереж, зокрема й Фейсбуком.

Інцидент стався у рамках панельної дискусії українських популяризаторів читань “Українська книга: після війни, геть від Москви”, організованим у рамках Кудрявки Meetup №2. Чоловік відповідав на питання щодо клієнтів свого інтернет-магазину видав: “Більше [книг] купують жінки. Ну, як завжди, витрачають кошти, які заробляють чоловіки”, — заявив Іван Богдан.

На сексистський вислів звернула увагу TikTok-блогерка, популяризаторка читання в Україні bezkhvosta.books.

Користувачі мереж не тільки не оцінили жарт, але й обурилися таким явищем у 2022 році.

Пізніше у компанії Yakaboo принесли свої вибачення та відсторонили від управління компанією Івана Богдана. Компанію тепер очолить Олена Безугла, операційна директорка:

“Ми впевнені, Іван Богдан не мав на меті нікого образити, оскільки ніколи не мав упереджень в питаннях гендеру та завжди ставився до жінок з повагою. Але його висловлювання не сумісне з цінностями, культурою та поглядами, які сповідує наша Компанія, наші Акціонери, наша Команда. У зв’язку з цим ми ухвалили єдине можливе рішення. Іван Богдан відсторонений від управління компанією. Тимчасово функції СЕО Yakaboo виконуватиме директорка з операційної діяльності Олена Безугла”, – йдеться в повідомленні.

На особистій сторінці Івана Богдана теж був опублікований допис у формі вибачень.

“Я усвідомлюю, що такі формулювання неприпустимі у жодній формі та за будь-якої ситуації. Повірте, я дуже жалкую про вчорашній інцидент. Ніколи так не мислив та не маю жодних упереджень в гендерному питанні. Це важливий урок для мене. Я усвідомлюю всю відповідальність і розумію наслідки. Ми у компанії прийняли непросте, але правильне спільне рішення – я йду з посади СЕО Yakaboo”, – написав він.

У соцмережах здивовані реакцією ведучих, які жодним чином не відреагували на висловлювання і не зупинили керівника Yakaboo.

“Не так страшний дядько з сексистськими жартами про жінок, які нібито витрачають на книжки гроші, зароблені чоловіками, як дядько в модераторському кріслі, котрий не робить жодного зауваження своєму спікеру. Це мовчання толерує щоденний сексизм і дозволяє динозаврам, які ментально сидять десь в глибоких 1990-х, зберігати ілюзію, що 2020-ті так ніколи й не наставали”, – вважає Ірина Славінська, продюсерка “Суспільне. Культура”.

Фото: Відкриті джерела