Про це Рютте заявив в інтерв’ю Financial Times.
За його словами, поглиблення зв’язків між супротивниками США ставить Америку під загрозу.
Генсек НАТО також закликав новообраного президента залишатися в Альянсі й продовжувати підтримувати Україну.
Рютте також розповів Трампу про ризики, пов’язані з постачанням Росією ракетних технологій до Північної Кореї та готівки до Ірану.
“Іран отримує гроші від Росії в обмін, наприклад, на ракети, а також на безпілотні технології. І ці гроші використовуються для підтримки “Хезболли” і ХАМАСу, а також для управління конфліктом за межами регіону”, – сказав генсек НАТО.
Крім того, він зауважив, що лідер Китаю Сі Цзіньпін “може подумати про щось інше в майбутньому, якщо не буде хорошої угоди (для України)”, очевидно, натякаючи на можливе застосування сили проти Тайваню з боку Пекіна.
“Ми не можемо допустити ситуації, коли лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і російський лідер, Сі Цзіньпін та Іран радіють через те, що дійшли до угоди, яка не влаштовує Україну, бо в довгостроковій перспективі це становитиме серйозну загрозу безпеці не лише для Європи, а й для США”, – сказав Рютте.
Генсек НАТО також відзначив необхідність військового посилення України перед потенційними мирними переговорами.
“Зараз найголовніше – переконатися, що, коли Зеленський вирішить почати мирні переговори, він зможе зробити це з позиції сили. Для мене це зараз пріоритет номер один”, – додав Рютте.
Нагадаємо, видання Wall Street Journal писало, що план Трампа для України нібито передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. При цьому Росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 кілометрів. Тоді радник президента України з комунікації Дмитро Литвин висловив сумнів щодо вірогідності цього плану завершення війни в Україні та припустив, що це може мати російський слід.
Зранку 3 грудня МЗС України оприлюднило офіційну заяву, згідно з якою Україна відмовляється від будь-яких альтернатив гарантій безпеки, окрім вступу в НАТО.