Генсек ООН приїхав, щоб побачити на власні очі наслідки «русского міра».

Про це повідомили в ефірі національного телемарафону.

Так, журналісти повідомили, що генеральний секретар Організації об’єднаних націй Антоніу Гутерреш, який нині перебуває з візитом в Україні, приїхав у звільнену від російських окупантів Бородянку, що у Київській області.

Зокрема, в ефірі показали, Гутерреш спілкується з українськими військовими та представниками ЗМІ. «Коли я бачу ці зруйновані будинки, я мушу висловити те, що відчуваю. Я уявляю свою сім’ю в одному з тих наразі зруйнованих та чорних будинків. Я бачу, як мої онуки втікають в паніці, а частина моєї родини врешті-решт гине. Війна у 21 сторіччі – це абсурд. Війна – це зло. І коли бачиш такі ситуації, безумовно, серце крається за постраждалих. Наші співчуття їхнім родинам, але головне відчуття — в 21 сторіччі війна не може бути прийнятною. Подивіться на це», – сказав він.

Також, під час візиту генсек ООн відвідав Храм Святого Апостола Андрія Первозваного у Бучі.

Коли ми знаходимося в цьому жахливому місці, я відчуваю, наскільки важливо [забезпечити] ретельне розслідування та відповідальність. Я радий, що Міжнародний кримінальний суд вже вивчає ситуацію і що прокуратура вже була тут. Я повністю підтримую Міжнародний кримінальний суд і закликаю Російську Федерацію погодитися на співпрацю з Міжнародним кримінальним судом. Але коли ми говоримо про військові злочини, ми не можемо забувати, що найгірший злочин – це власне сама війна”, – наголосив Гутерреш. 

Крім того, в Ірпені Антоніу Гутерреш побачив зруйнований ЖК “Ірпінські Липки”.

“Ці жахливі картини показують те, що, на жаль, завжди відбувається: цивільне населення завжди платить найвищу ціну. У цих будинках жили безневинні мирні жителі. Вони заплатили найвищу ціну за війну, в якій вони не брали участі. І це те, що кожен у всьому світі повинен пам’ятати. Скрізь, де йде війна, найвищу ціну платять цивільні громадяни”, – зауважив генсек ООН. 

Нагадаємо, генсек ООН приїхав в Україну 27 квітня після візиту до Москви і зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. За його словами, поїздки пов’язані зі спробами досягти можливості мирного врегулювання військового конфлікту між країнами.

Фото: скріншоти