Пілот Геннадій Матуляк загинув 25 лютого, виконуючи бойове завдання в Київській області. Близько сьомої ранку ворожий винищувач підбив його літак. Щоб машина не впала на населений пункт, Матуляк вивів її на лісосмугу та не встиг катапультуватися.

Історію Героя України розказала його дружина, пише АрміяInform.

24 лютого Геннадій Матуляк літав і над Херсонщиною, і над рідною Миколаївщиною. Знищував ворожі колони та за першої ж можливості телефонував коханій.

Зранку 25 лютого офіцер знищив колону поблизу Гостомеля та полетів знову працювати над Київщиною… Надію на те, що все добре, просто немає змоги подзвонити, перервало повідомлення від жительки одного із сіл Вишгородського району, яка знайшла Ольгу через соцмережі: «Ви часом не дружина Геннадія Матуляка?». Далі було фото його паспорта.

Мешканці села розповіли, що саме відбувалось у небі Вишгородського району. Все трапилось близько сьомої ранку. Повітряний бій, російський винищувач влучає у літак Геннадія. Чоловік почав виводити літак, аби захистити село, адже під ним розташувався великий розважальний комплекс. Уже навіть встиг потягнути катапульту, але друге влучання не залишило шансів. Літак і пілот спалахнули. Машина впала за кілька кілометрів від населеного пункту, у лісосмузі. 

28 лютого  на сайті президента України з’явився Указ про присвоєння підполковнику Геннадію Матуляку звання Герой України (посмертно).

Матуляк виховував дочку і сина. 29 квітня він відзначав би своє 45-річчя.

Фото: АрміяInform