Про це він сказав у інтерв’ю газеті Rzeczpospolita.

Шота оцінив, що безпосередня військова загроза для Польщі надходить насамперед з боку Росії. На його думку, Москва сприймає Польщу та країни східного флангу НАТО як перешкоду в реалізації своїх імперських цілей.

За його словами польська розвідка наразі враховує сценарії провокацій Росії проти країн Балтії, зокрема дії за участю так званих “зелених чоловічків”, тобто російських солдатів без розпізнавальних знаків.

Як зазначив керівник Агентства розвідки, Москва продовжує ескалювати ситуацію, щоб протестувати реакцію НАТО на свої дії.

“Росія систематично зміщує “червоні лінії”, перевіряючи реакцію НАТО. Вартість таких провокацій для Москви є низькою, а Альянс реагує переважно на політичному рівні, що спонукає до подальшої ескалації”, – зазначив керівник польської розвідки.

Шота наголосив, що війна проти України стала величезним приниженням для правителя РФ Владіміра Путіна, тому “ми маємо справу з непередбачуваністю з російського боку”.

Як ми повідомляли, держсекретар США Рубіо занепокоєний через дезінформаційну кампанію Росії проти країн Балтії.

Естонія тим часом відповіла на звинувачення РФ щодо “утисків росіян”.