Загалом, у Деснянському районі 300 бомбосховищ.
У столиці близько 5 тисяч найпростіших укриттів та укриттів подвійного призначення. Там кияни можуть сховатись зокрема від воєнної загрози. Журналісти телеканалу “Київ” провели рейд у Деснянському районі Києва, щоб виявити бомбосховища та перевірити їх стан. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.
Так, Деснянський район – це другий за площею та населенням у столиці. Його адміністративні межі охоплюють майже 150 квадратних кілометрів території, а проживає тут майже 360 тисяч людей. На карті укриттів для населення, розміщеній на сайті КМДА, у цьому районі під 3 сотні найпростіших об’єктів захисту, кожне, у випадку військової загрози, має прихистити понад тисячу жителів району.
За словами місцевих мешканців, одне з укриттів знаходиться у підвалі житлової багатоповерхівки на вулиці Бальзака 54а. Тобто, він має прихистити з півтисячі людей, від 2 до 12-ти годин. Отож в ньому повинні функціонувати щонайменше вентиляція та вбиральня. “У нас підвал дуже низький, труби гнилі та мокрі, освітлення немає. Каналізація залита. Там немає де навіть стояти, не те що сісти”, – каже мешканка Людмила.
Крім того, мешканці пояснили, що дістатися до підвалу важко. За приміщення відповідає місцевий ЖЕК. Саме туди потрібно телефонувати, якщо виникне потреба сховатись від небезпеки. Проте номеру ЖЕКу у мешканців немає.
До слова, на Троєщині, лише на вулиці Бальзака укриття є у підвалах близько 40-ка житлових багатоповерхівок. Проєкт більшість людей про це нічого не знає. Інші ж спрямовують до укриття на Лаврухіна 8. Його обслуговує приватна компанія і з ключами до укриттів тут простіше.
“Є ключі, але я зроду туди не ходила ще. Тому не знаю чи вона обладнане як укриття. Та й не впевнена, що відкрию “, – каже консьєржка Ніна.
Старе бомбосховище є у приміщенні ЖЕКу на Лифаря 20, кажуть місцеві. На відміну від підвалів житлових будинків, це укриття відчинене. Світла немає, але є все необхідне для тривалого перебування людей: вентиляційна система, величезні резервуари для води, вбиральні.
Загалом, у Деснянському районі близько 250-ти підвалів, де людям пропонують сховатись у разі небезпеки. Проте кожне п’яте укриття взагалі не придатне для перебування людей.
“Багато приміщень, які розраховувались на використання під бомбосховища свого часу були здані в оренду, коли не було загрози. Або взагалі перейшли в приватну власність”, – пояснив фахівець з питань цивільного захисту Мирослав Гай.
За словами директора Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука, утримання бомбосховищ повністю покладено на балансоутримувачів територій. “Якщо ми з державною і комунальною формою власності знаходимо порозуміння і важелі впливу на них, то з приватною формою власності все дуже погано, згідно з чинним законодавством ми не маємо важелів впливу, на таких суб’єктів, які не виконують заходи цивільного захисту”, – пояснив чоловік.
Інша величезна проблема – необізнаність населення. Адже лише один із п’яти жителів Троєщини знає де є укриття, і куди бігти у разі оповіщення про небезпеку. Експерти радять киянам самостійно виправляти цю проблему та завчасно дізнатися про наявність укриттів та їх стан.
Фото: скріншоти
Волинський окружний адміністративний суд 25 квітня скасував дозвіл на будівництво, виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією компаніям…
До Дня Незалежності сотні тисяч українців отримають разові грошової виплати. Це стосується ветеранів війни, жертв…
Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко оголосив, що терміново скликає Раду оборони Києва.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитрій Медведєв заявив, що країни, які нещодавно вступили до НАТО,…
Погодні умови сприяють затвердінню ґрунту та появі зеленого укриття, російський весняний наступ уже триває, стверджують…
Європейський суд постановив, що програма "золотих паспортів" Мальти, яка надає громадянство заможним інвесторам, порушує правила…