За його словами, залізничні перевезення у Європі завжди були більш ефективними.

Голова правління “Укрзалізниці” Олександр Камишін підтримав рішення уряду про поступовий перехід на вузьку європейську колію. Про це він сказав у інтерв’ю російському виданню “Медуза”.

Історично так склалося, що ми були у Радянському Союзі, де ширина колії була 1520 міліметрів. Але ця війна показала, де насправді наші брати й куди треба рухатися. У Європі ширина колії 1435 мм. Тому ми розвиваємо своє колійне господарство на вузькій колії, що дозволить нам швидше інтегруватися до Європи. Ми тягнемо вузьку колію від кордону, розвиватимемо її далі. З Росією нас більше нічого не поєднує“, – вважає Камишін.

На запитання про те, чому заважає різна ширина колій, Камишін відповів:

Наразі якийсь час займає перестановка вагона з однієї колії на іншу. Це уповільнює рух вантажів та пасажирів” — повідомив він.

Камишін додав, що і Євросоюз працює над розвитком своєї інфраструктури, тому що її виявилось недостатньо для перевезення вантажів з України.

Європа завжди була досить ефективною. Якщо є 100 тонн вантажів, то термінали розраховані на 100 тонн вантажів. А коли з’являються нові обсяги вантажу, термінали до цього не готові… Європа дуже рада цим новим обсягам вантажів, бо вони можуть заробити на цих нових обсягах. Більше їм такої кількості нових вантажів ніде не знайти. Тож європейські країни вже працюють над розширенням своєї інфраструктури“, – сказав Камишін.

24 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про намір України перейти на європейський стандарт колії. Спочатку євроколія з’єднає великі залізничні вузли й великі міста, а потім мережу поступово будуть розширяти по всій країні.

Як ми писали, УЗ відкрила попередній продаж квитків на 20 діб на низку поїздів київського напрямку.

Фото: Фейсбук