Особливо ці чутки радують прихильників екс-президента Петра Порошенка,

В українському сегменті Facebook активно обговорюють можливе призначення екс-голови Нацбанку (у 2014–2017 роках) Валерії Гонтаревої кураторкою фінансової програми відновлення України від наслідків вторгнення рф.

Приводом для таких чуток стала участь Гонтаревої у форумі Ukraine Recovery Forum в Лондоні, де обговорювалася програма економічної допомоги Україні з боку країн Європи.

Екс-очільниця НБУ підтвердила свою участь в форумі українському Forbes, хоча про свою роль у цій програмі не сказала ні слова.

Відомо, що Гонтарева брала участь у зустрічі на правах представниці Лондонської школи економіки (LSE). Точну посаду Гонтарєвої та яким чином саме вона була на форумі видання не наводить. Вона уточнила також, що Україну на зустрічі представляло Мінекономіки на чолі з міністеркою Юлією Свириденко.

«Основний принцип, який використовуватиметься під час реалізації «Плану Маршалла», є таким: Україні важливо бути reasonable, ставити реалістичні цілі. Тобто це складніша історія, ніж просто «дайте нам трильйон». Усі сторони визнають, що йтиметься про сто і більше мільярдів, але гроші даватимуть на конкретні проєкти та програми, а не просто Україні» — розповіла, зокрема, Гонтарева.

Однак в Україні деякі оглядачі припустили, що Захід може дати Гонтаревій посаду в цій програмі, чи навіть зробити кураторкою. Припущення про кураторство спочатку з’явилося в одному з каналів у Твіттер, після чого його підхопили деякі політики.

Зокрема, таку думку висловив екс-народний депутат Тарас Чорновіл, який публічно критикує президента Зеленського і підтримує Порошенка та його соратників.

Зараз Гонтарєву, як одного з найавторитетніших у світі антикризових фінансистів запрошують на переговори й фокус-групи стосовно майбутньої відбудови України. У Zеленського й Коломойського мав би починатися нервовий понос (…) Ще раз: стосовно керівної ролі Гонтарєвої жодних рішень ще не ухвалено, але ми сподіваємося” — пише він.

З боку Гонтаревої жодних підтверджень чи спростувань цій інформації поки не було. Відомо, що вона уже декілька років проживає в Лондоні.

Нагадаємо, проти Гонтаревої після її звільнення з НБУ було влаштовано кампанію в ЗМІ, учасником якої в тому числі був “Квартал-95”. Соратники Зеленського регулярно критикували її діяльність.

Також достеменно невідомо чому саме думка Гонтаревої зацікавила Forbes, якщо офіційно Україну на форму представляла міністерка Свириденко.

Фото: Фейсбук