Про це повідомило МЗС.
“Дякуємо Google за цю важливу ініціативу, яка демонструє, що багата мовна та культурна спадщина корінних народів України є цінною для світової спільноти”, – зазначили у пресслужбі міністерства.
Нагадаємо, у 2021 році Верховна Рада ухвалила закон, який закріплює статус кримськотатарського народу.
У законі №5506, який ініціював президент Володимир Зеленський, корінними народами України на території Криму визначаються кримські татари, караїми та кримчаки. Росіяни в документі не згадуються.
Закон об’єднав більшість фракцій у Верховній Раді. За нього проголосували майже всі “Слуги Народу”, члени “Європейської Солідарності”, “Батьківщини”, “Голосу” і групи “За майбутнє”. Взагалі не підтримала проєкт закону заборонена нині фракція “ОПЗЖ”. Група “За майбутнє” віддала трохи більш ніж половина своїх голосів.
Згідно з текстом законопроєкту, “корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови та культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України”. Зокрема корінними народами України, які сформувались на території Криму, є кримські татари, караїми та кримчаки.