Про це пише World nuclear news.

Метою є забезпечення кожного з трьох об’єктів «щонайменше 600 МВт потужності». Вартість інвестицій не була зазначена в анонсі співпраці двох компаній, а також не вказані місця розташування трьох запропонованих об’єктів.

Google заявила: «Ця угода є частиною нашої постійної роботи з отримання енергії на базовому рівні цілодобово для підтримки нашої діяльності та зміцнення енергетичних мереж. Вона також допомагає компанії Elementl просунути свою мету вивести значну ядерну потужність в експлуатацію до 2035 року. Цей інноваційний підхід пов’язує капітальні інвестиції безпосередньо зі зростаючим попитом на чисту базову енергію, з можливістю комерційного викупу проєктів після їх завершення».

Голова правління та CEO Elementl Power Кріс Колберт сказав: «Інноваційні партнерства, як це, необхідні для мобілізації капіталу, який потрібен для будівництва нових ядерних проєктів, що є критично важливими для забезпечення безпечної, доступної та чистої базової енергії і допомагають компаніям досягати своїх довгострокових цілей нульових викидів. Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з Google для реалізації цих проєктів і забезпечення чистої, безвуглецевої електроенергії для енергомереж».

Дві компанії працюватимуть «з партнерами з енергетичних утиліт і регульованих постачальників електроенергії для визначення та просування нових проєктів», а також Elementl «продовжить оцінку потенційних технологічних, інженерних, закупівельних та будівельних партнерів, при цьому надаючи пріоритет конкретним майданчикам для прискореного розвитку».

Elementl Power, заснована в 2022 році, описує себе як технологічно нейтрального розробника проєктів з передових ядерних технологій, яка прагне надати «повне рішення з розвитку, фінансування та власності для клієнтів, які хочуть мати доступ до чистої базової енергії, але не бажають володіти або експлуатувати ядерні об’єкти». Їхня місія — «запустити понад 10 гігаватів ядерної потужності наступного покоління в США до 2035 року».

Це не перша угода Google щодо ядерної енергетики — в жовтні 2024 року компанія підписала угоду з Kairos Power про закупівлю енергії від їхніх малих модульних реакторів з охолодженням фтористими солями, з потужністю до 500 МВт до 2035 року. Метою цієї угоди про купівлю енергії було сприяння розвитку, будівництву та експлуатації електростанцій Kairos Power та продажу енергії, супутніх послуг і екологічних атрибутів Google.

На момент цієї угоди Google заявила, що це допоможе компанії досягти нульових викидів у всіх її операціях і ланцюгах поставок до 2030 року.

Інші технологічні компанії, такі як Amazon, Microsoft і Meta, також підписали угоди в останні місяці, які можуть призвести до використання ядерних технологій для забезпечення енергією своїх зростаючих дата-центрів. Перевага ядерної енергії полягає в здатності забезпечити надійне та чисте енергопостачання цілодобово.