Трохи про історію цих двох будівель у рубриці #крізьвіки розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

Він зазначив, що ці дві старовинні архітектурні споруди, які знаходяться по сусідству в історичній місцевості Кудрявець. Споруди були побудовані в різний час.

«Так, замок барона Штейнгеля (вулиця Бульварно-Кудрявська, 27 та 27-Б) у теперішньому вигляді з’явився у 1877 році. Його побудували у стилі неоготики, який об’єднує готичні елементи з класицизмом», – зазначає Тацій.

На початку ХХ століття будинок викупив відомий український психіатр та невролог, один із засновників Київської школи неврологів Михайло Лапінський. Він влаштував у замку фізіотерапевтичний санаторій, де пацієнти могли отримати водолікування, світлолікування, електротерапію тощо.

У 1908 році лікар Лапінський побудував навпроти санаторію (по вулиці Олеся Гончара, 60) прибутковий будинок з елементами романтизму та готики. На даху будівлі був облаштований двір з садом, а на рівні другого поверху всередину замку веде місток.

«Зараз будівлю продовжують називати «замок доктора» на згадку про відомого психіатра», – пише заступник директора Департаменту.

У 1976-1981 роках частина замку барона Штейнгеля була зруйнована для спорудження на ділянці корпусу Київського науково-дослідного інституту ортопедії МОЗ УРСР. Та вже у 80-х роках будівлю реставрували.

«Наразі обидві будівлі – замок барона та замок доктора складають єдиний архітектурний ансамбль, якому наданий статус пам’ятки архітектури та містобудування», – резюмував Юрій Тацій.

Фото: Фейсбук