Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

За даними слідства, проректор (експравоохоронець) та директор оперної студії Національної музичної академії України, використовуючи службове становище, змовились для вимагання коштів за оренду приміщень академії, які перебувають у державній власності, без укладання будь-яких договорів та угод.

Так, за один день оренди концертної зали для зйомок рекламного ролику посадовці зажадали від винаймача 160 тисяч гривень, що еквівалентно 4 тис. доларів США.

Передача коштів відбувалася у два етапи. Під час одержання другого траншу в сумі 2 тисячі доларів в одному з підвальних приміщень академії посадовців затримали.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів ще 32 тисяч доларів США та 5 тисяч євро.

Наразі затриманим особам повідомлено про підозру.

«Один з підозрюваних виявився колишнім правоохоронцем, полковником міліції. Саме на його вимогу задля приховування злочинних дій передача другої частини хабаря відбулася у підвальному приміщенні академії.

Прокуратура вже звернулася до суду з клопотанням про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Також слідство встановлює інші факти передачі в оренду приміщень цього закладу без оформлення відповідних договорів», — зазначила Максимець.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Фото: Відкриті джерела