Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю ABC News.

Ситуація дуже серйозна. Ми не можемо дозволити собі втратити Харків…. Все, що нам потрібно, – це дві системи Patriot. Росія не зможе окупувати Харків, якщо вони у нас будуть

За його словами, затримка американської допомоги безпосередньо вплинула на перебіг війни і ситуацію на північно-східному кордоні. Зеленський розповів, що через новий наступ росіян сотні людей загинули або були поранені. Він додав, що президенту важливо перебувати нині на Харківщині, оскільки багато військових були саме звідти.

Нагадаємо, 16 травня президент України Володимир Зеленський провів ставку в Харкові. Йому доповідали про оперативну обстановку на фронті, зокрема в районах Вовчанська та Липців, головком Олександр Сирський, командувачі ОСУВ «Хортиця» Юрій Содоля та ОТУ «Харків» Михайло Драпатий.

«Станом на сьогодні ситуація на Харківщині загалом контрольована, наші воїни завдають окупанту відчутних втрат. Але напрямок залишається вкрай складним — посилюємо наші підрозділи», — написав Зеленський.

Зведення Генштабу 16 травня: ситуація на фронті на 10:30

Плани росіян зайти вглиб Вовчанська та закріпитися — зірвано, росіяни знизили активність, повідомили у Генштабі інформацію на 10:30. За його даними, від початку доби Сили оборони тримають російські війська під вогневим контролем, бойові дії тривають, ситуація контрольована.

На Куп’янському напрямку російські війська за підтримки бронетехніки намагаються атакувати українські позиції на напрямку Крохмальне — Берестове, повідомили у Генштабі. Сили оборони покращили тактичне положення та відтіснили РФ північніше Кислівки.

Згідно з даними сервісу Deep State, росіяни окупували село Лук’янці на Харківщині.

При цьому повідомляють, що село Зелене, яке раніше вважалося захопленим, залишається під контролем ЗСУ. Росіяни також просунулись у Глибокому, біля Ягідного, південніше Первомайського, в Красногорівці, біля Старомайорського та Вербового.