Про кілька сценаріїв нового навчального року 22 липня розповіла в програмі «Київ Newsroom. Деталі» на телеканалі «Київ» голова Постійної комісії КМДА з питань освіти Ганна Старостенко.

Ще в кінці травня був розроблений і опублікований регламент підготовки до відновлення освітнього процесу в Києві. Наразі комісія розробляє механізми, як саме будуть вчитися школярі в новому навчальному році в столиці.

Про це розповіла Ганна Старостенко голова Постійної комісії КМДА з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту в в програмі «Київ Newsroom. Деталі» на телеканалі «Київ».

За словами Старостенко, є кілька сценаріїв, до яких зараз готується місто.

Перший — це звичайний навчальний рік. У школах зараз проводяться ремонти, закуповуються необхідне обладнання і матеріали та ін.

Другий план передбачає різні обмеження в зв’язку з епідеміологічною ситуацією.

Ми не можемо, як це було, знову закрити на кілька місяців всі навчальні заклади і залишити дітей вдома. Тому зараз розробляються механізми, як все може відбуватися. В першу чергу, хотілося б, щоб в школу пішли учні 1, 5, 9 і 10 класів. Оскільки саме вони стикаються з новими колективами, вчителями та ін. Решта, можливо, будуть вчитися хвилеподібним способом. Наприклад, сьогодні в школу йдуть учні однієї паралелі, завтра – іншої. Або ж клас буде розділений на кілька змін, щоб одночасно в приміщенні знаходилося менше дітей. Ми розробляємо різні механізми, виходячи з можливостей приміщень кожної школи, аби забезпечити різні варіанти навчання, — прокоментувала Ганна Старостенко.

Чиновниця вважає, що в новому навчальному році буде застосована змішана форма навчання — очна та дистанційна. Тому зараз в Комісії з питань освіти працюють над організацією якісного дистанційного навчання. Крім того, необхідно визначити єдині стандарти, щоб не виходило так, що один викладач через інтернет постійно займається з дітьми, а інший просто скинув номер параграфа з підручника в вайбер.

Фото: unsplash