Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

«Координаційна група серйозно та віддано ставиться до принципу мирного врегулювання міжнародних спорів. З 2020 року Група робила кілька спроб вирішити спір щодо збиття рейсу PS752 шляхом переговорів, і у вересні 2023 року Іран нарешті погодився зустрітися з усіма членами Групи для проведення переговорів», – йдеться у повідомленні.

Як повідомили в Координаційній групі, ключовими темами під час обговорень була відповідальність Ірану за порушення ним міжнародного права і необхідність повної компенсації шкоди, завданої Іраном рейсу PS752. 

«Координаційна група висловлює жаль з приводу того, що Іран досі не бажає підтримувати нашу позицію по суті та продовжує ігнорувати наші претензії. Виходячи з обговорень, які відбулися цього тижня, Група вважає, що наша позиція та позиція Ірану занадто далекі одне від одного, щоб узгодити їх шляхом проведення переговорів», – додали в МЗС.

Саме тому поки Іран відмовляється визнати свою повну міжнародно-правову відповідальність, Координаційна група продовжуватиме вживати заходів для врегулювання цього спору відповідно до норм міжнародного права, включно в рамках провадження у Міжнародному Суді ООН.

Нагадаємо, що у липні Україна та інші учасники координаційної групи подали до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) рейсу PS752.

Фото: Getty Images