Про це заявив заступник посла в Україні Франческо Пеше під час зустрічі із заступником міністра культури та інформаційної політики Тарасом Шевченком та директором Італійського інституту культури в Києві Карлом Колоннеллом.

Пеше підкреслив важливість культури як складової протидії України російській агресії. За його словами, Італія готова надавати фінансову підтримку українським культурним ініціативам та обговорювати конкретні майбутні проєкти в галузі музики, літератури, мови та кінематографії.

Ще один напрям співпраці – це захист української культурної спадщини. Італія вже активно працює над майбутньою відбудовою Одеси, наразі максимальна увага приділяється збереженню Спасо-Преображенського собору. Також італійські фахівці з 3D сканування цього літа працювали над об’єктами Києво-Печерської Лаври. Наступного року Італія буде головувати у G7, і українська тема – в пріоритеті.

Своєю чергою, Тарас Шевченко наголосив на важливості ще одного проєкту, а саме створення депозитарію для збереження евакуйованих культурних цінностей.

Раніше ми повідомляли, що уряд Італії заявив про готовність допомогти у відновленні Спасо-Преображенського собору в Одесі, у який росіяни поцілили ракетою 23 липня.