Про це написало видання Corriere della Sera.

Повідомляється, що на саміті НАТО прем’єр-міністерка Італії  Джорджія Мелоні підпише декларацію про зобов’язання Італії надати 1,7 мільярда доларів допомоги Україні у наступному році. Це означає збільшення щорічної підтримки з боку Італії, яка за перші два роки війни становила 1,2 млрд євро.

Також видання зазначає, що ця італійська частка 40-мільярдної допомоги Україні охоплюватиме внески США, а ще 20 мільярдів нададуть європейські держави Північноатлантичного альянсу.

“Те, що було сказано, є лише частиною історії про внесок, який члени НАТО зобов’язуються надати Києву на наступний рік у вигляді фінансових ресурсів, військового ноу-хау, навчання чи прямої військової допомоги. Важливо не те, що буде знімати кожна країна, а фінансові показники, які затвердить Альянс”, —  пише видання.

Нагадаємо, Італія та ще низка країн пообіцяли виділити 1 млрд доларів на підтримку ППО в Україні. Керівництво п’яти країн: США, Нідерландів, Німеччини, Італії та Румунії зобов’язалося надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони.

Загалом партнери пообіцяли виділити понад $1 млрд, нові системи ППО та “сотні додаткових перехоплювачів впродовж наступного року”.

Також Сполучені Штати, Німеччина та Румунія нададуть нам додаткові батареї Patriot. А компоненти для забезпечення їхньої роботи пообіцяли поставити Нідерланди та інші країни-партнери. Італія виділить додаткову систему SAMP-T.