Про це розповів правозахисник, голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич в етері КИЇВ24.
Він зауважив, що Національна Асамблея людей з інвалідністю надіслала Комітету з нацбезпеки свої рекомендації щодо критеріїв перевірки доглядальників.
Якщо говорити про критерії: якщо це родич, насамперед дружина, чоловік, батько, син, то тут, я вважаю, повинен працювати абзац 11 частини 1 статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, яку хотіли виключити. Його треба залишити. І без медичних документів для близьких родичів це робити. Але якщо людина не родич, а вона визначає людину з інвалідністю, що вона потребує догляду з боку цього не родича, ми запропонували, щоб критерії медичного свідчення та перевірки цього питання для 3-ї групи, навіть для 2-ї групи були. Для НЕ родича.
Законопроєкт про мобілізацію в Україні
Нагадаємо, що ввечері 30 січня Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
А вже 7 лютого Верховна Рада України підтримала документ. Протягом 14 днів, до 21 лютого, до законопроєкту можна вносити правки, після чого нормативно-правовий акт розглядатимуть у другому читанні.
Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У документі, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.
Новий законопроєкт також передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.