Армія оборони Ізраїлю презентувала план операції в прикордонному Рафасі й евакуації цивільного населення із зони бойових дій,

КИЇВ24
Фото: Getty Images

Про це пише видання The Times of Israel.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що військову операцію в Рафасі можуть відкласти на деякий час, якщо досягнуть угоди про тижневе перемир’я між Ізраїлем і бойовиками ХАМАСу.

Якщо ми досягнемо угоди, її [операцію] дещо відтермінують. Але це станеться. Якщо нам не вдасться домовитися, ми все одно зробимо це.

За словами Нетаньягу, Ізраїль здобуде перемогу у війні з ХАМАС «за кілька тижнів після початку військової операції в Рафасі». Він стверджує, що в місті нібито перебувають чотири з шести останніх батальйонів бойовиків.

Уряд Ізраїлю також схвалив надання гуманітарної допомоги на південь Cектора Гази. Її передадуть так, щоб «запобігти грабежам, які трапились на півночі Сектора Гази та в інших районах». Подробиць операції та інформації про те, куди пропонують евакуювати людей, нині немає.

Іноземні уряди й гуманітарні організації раніше неодноразово засуджували намір Ізраїлю ввести війська в Рафах. Вони наголошували на тому, що операція може призвести до масових жертв серед цивільного населення — до Рафаху евакуювалися понад мільйон палестинців.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон застеріг Ізраїль від плану здійснити наступ на Рафах у Секторі Гази. Раніше стало відомо, що  прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу наказав військовим розробити подвійний план евакуації цивільного населення з міста Рафах у Секторі Гази, оскільки Ізраїль планує ліквідувати чотири батальйони угруповання ХАМАС, які перебувають у місті.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2024
Більше новин