За час перебування в Україні чеченські військові російської армії (також відомі як «кадирівці» за іменем очільника Чеченської республіки Рамзана Кадирова) втратили сотні бійців і 13 березня повернулися у Грозний.

Про це розповіли у контррозвідці СБУ в коментарі Радіо Свобода.

За даними контррозвідки СБУ, 13 березня «кадирівців» вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні.

13 березня російські телеграм-канали розтиражували відео з військової наради, що начебто пройшла в Україні за участю Рамзана Кадирова. Саме відео було записано у підвальному приміщенні. При цьому стверджувалося, що запис зроблено за кілька кілометрів від Києва.

За час перебування в Україні кадирівці втратили сотні бійців.

«26 лютого на українську землю в районі гостомельського аеропорту при спробі десантної операції спробували зайти 450 «кадирівців». Не вийшло. Частина все ж змогла висадитися з одного з літаків і була обстріляна прямо на злітній смузі. Загальні втрати бійців Кадирова за період з 26 по 28 лютого склали декілька сотень бійців», — розповів «Радіо Свобода» співрозмовник в контррозвідці СБУ.

4 березня прибув ще один загін військ нацгвардії Чечні — близько 1200 людей. Свій табір «кадирівці» облаштували у лісі під Бородянкою. Як стверджують в СБУ, однієї ночі в таборі було підірвано боєкомплект, частина бійців загинули.

«З того часу вони почали діяти обережніше і розбилися на декілька груп. Та участі безпосередньо у боях не брали, а займалися лише тим, що «кошмарили» місцеве населення в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки та аж до Лютіжа. Паралельно знімаючи різноманітні відео для соцмереж», — кажуть в контррозвідці СБУ.

За повідомленням уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, «кадирівці» зокрема захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці в Київській області, де на той момент перебували 600 людей.

Фото: Фейсбук