Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Напередодні відбулося позачергове засідання керівної групи Коаліції дронів. Україна проінформувала партнерів про ситуацію на фронті та нагальні потреби для відбиття атак ворога.

За результатами засідання:

  • Канада влітку розпочне передачу 450 багатоцільових БпАК SkyRanger.
  • Литва виділить 3 млн євро на виробництво FPV-дронів для України.
  • Нідерланди підтвердили наміри контрактування партії дронів Heidrun RQ-35 на 200 мільйонів євро у співпраці з Данією та Німеччиною.
  • Німеччина передасть розвідувальні дрони VECTOR 211.

Ситуація на фронті змінюється щодня, ворог продовжує атакувати цивільні об’єкти, зокрема енергетичну інфраструктуру. Ми потребуємо інструментів для асиметричної відповіді. Час для обговорення рішень спливає, нам це потрібно вже зараз, — звернулася до учасників засідання заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс наголосив на необхідності щодня памʼятати, що війна триває і закликав долучатися до підтримки ініціативи, яка набирає обертів і очікує на приєднання нових країн.

Нагадаємо, що коаліція дронів для України стартувала 17 лютого 2024 року в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»). Співлідерами ініціативи виступили Латвія і Велика Британія. Також до Коаліції приєдналися Швеція, Данія, Німеччина, Литва, Естонія, Канада, Нідерланди.