Про це повідомили у міністерстві оборони Канади за підсумками чергової зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”.

Як зазначається, Канада передасть Україні 43 ракети АІМ-9 зі складів власних Збройних сил.

За словами міністерки оборони країни Аніти Ананд, “ця передача допоможе Україні захистити своє небо на тлі постійних російських атак”.

У канадському Міноборони також додали, що передача пакета допомоги зі стрілецькою зброєю та боєприпасами, анонсованого у квітні, відбувається за графіком.

“Кулемети, штурмові гвинтівки, комплекти для чищення та магазини вже доставлені в Україну, а 1 мільйон набоїв калібру 5,56 мм та 4800 штурмових гвинтівок планується доставити в найближчі тижні”, – зазначили у відомстві.

Очікується, що всі 21 000 одиниць стрілецької зброї та 2,4 мільйона боєприпасів будуть в Україні до літа.

Окрім цього, Канада розширить підготовку українських військових медиків у Польщі у рамках операції UNIFIER.

“Ще п’ять медичних інструкторів Збройних сил Канади будуть відряджені до Польщі, де приєднаються до вже дислокованих там семи канадських військовослужбовців, які проводять навчальну програму передачі медичних навичок військовим ЗСУ”, – заявили в оборонному відомстві.

Очікується, що розширення медичної тренувальної місії “подвоїть кількість потенційних українських випускників”.

Варто зазначити, що з початку операції UNIFIER у 2015 році Збройні сили Канади підготували понад 36 000 українських військовослужбовців з тактики ведення бою та передових військових навичок. З них понад 2400 пройшли підготовку з моменту повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Нагадаємо, Канада висловила готовність посилити військову підтримку України та навчати українських пілотів на сучасних літаках. Відповідну заяву зробив канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо на брифінгу після участі у саміті G7 в Хіросімі.

Окрім того, Канада передала ще 23 піротехнічні костюми Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

У посольстві Канади в України зазначили, що ці костюми «захищатимуть хоробрих рятувальників під час знешкодження на території України мін та боєприпасів, що не розірвалися, запобігаючи непотрібним смертям та численним пораненням цивільних».

Фото: відкриті джерела