У столиці не перший рік розглядають питання побудови канатної дороги через Дніпро, однак у Генеральному плані Києва не розглядають її як додатковий вид громадського транспорту. Про це повідомив начальниик організації «Інститут генерального плану міста» Сергій Броневицький.

Kyiv Media

Згідно з існуючим проектом Київської канатної дороги, вона починатиметься від Поштової площі. Її перша черга передбачає будівництво трьох станцій: «Поштова площа», «Арка дружби народів», «Труханів острів» з можливістю подальшого продовження канатної дороги до мікрорайону Русанівка. У перспективі буде 8 станцій, і її довжина становитиме понад 5 кілометрів. Орієнтовна загальна вартість об’єкта – 3 мільйони 600 тисяч гривень.

«Передбачається, що станції будуть невеликими приміщеннями, обладнаними ліфтами для маломобільних груп населення. Але проектом Генерального плану міста Києва канатна дорога не розглядається як громадський транспорт, тобто як елемент вирішення транспортних проблем», – зазначив Сергій Броневицький.

За його словами, це ідея не нова – ще в 60-ті роки опрацьовувалися варіанти канатних доріг. У Генплані вважають, що ця дорога радше стане туристичною принадою Києва.

«Ми повинні робити все і робимо все для міста Києва, щоб він, особливо центр, став привабливим для туристів. І це не тільки канатна дорога… Нам дуже важлива думка киян з приводу канатної дороги. Як її сприймають – як туристичну зону чи новий громадський транспорт в місті Києві? Чи будуть користуватися нею за наявності як транспортним засобом? Чи матиме вплив на екологічну систему побудова канатної дороги на думку киян», – ззаначив Сергій Броневицький.

Коментарі киян чекають на Facebook-сторінці «Генеральний план Києва».

Зазначимо, у січні в КМДА повідомили, що ТОВ «Активна країна» стало інвестором для реалізації проекту «Облаштування атракціону канатна переправа через річку Дніпро від Арки дружби народів до Труханового острова». Інвестору заборонили при цьому будівництво капітальних споруд на території облаштування об’єкта. Натомість він повинен встановити винятково збірно-розбірні тимчасові конструкції, без облаштування фундаментів, без завдання шкоди природним об’єктам, розташованим на території.

Інвестор також зобов’язаний забезпечити технічну можливість демонтажу всіх складових частин атракціону без завдання шкоди території та природним об’єктам, розташованим на ній.

Фото: Фейсбук