Картина П'єра Гудро «Коханці, або Блудний син з повією», яка була вивезена під час нацистської окупації 1941-1943 років з Музею Ханенків, повернулася у Київ.

Про це повідомляє Музей Ханенків на порталі Рrostir Museum.

Презентація поверненої картини для представників ЗМІ відбудеться 14 липня о 16:00 за адресою вул. Терещенківська, 15.

Картина П’єра Гудро «Коханці, або Блудний син з повією» була вивезена під час нацистської окупації 1941-1943 років з Музею Ханенків та віднайдена у 2013 році на аукціоні «Дойл» у Нью-Йорку, США.

У січні 2013-го цей аукціонний дім заявив до продажу картину П’єра Гудро «Закоханий погляд». Попри змінену назву, музейні науковці одразу впізнали у ній розшукуваний твір, і продаж було вчасно заблоковано. За інформацією «Дойл», у повоєнні роки ця картина вперше з’явилася у анонімній приватній колекції в Лондоні, з 1953-го перебувала у власника зі штату Массачусетс, а станом на 2013-й належала арт-дилеру у Нью-Йорку, який і заявив її до продажу на аукціоні.

У квітні 2014-го науковцям Музею Ханенків вдалося безпосередньо оглянути твір у Нью-Йорку, провести остаточну експертизу та домогтися початку судового розслідування ФБР. Зрештою справу, що тривала довгі п’ять років, було завершено на користь Музею Ханенків завдяки беззаперечним свідченням документів з музейного архіву. У березні 2020-го полотно повернулося до Києва.

Зараз у Музеї Ханенків триває виставка «Дар Василя Щавинського», в рамках якої і експонується повернена картина.

Нагадаємо, відповідно до карантинних норм вхід до музею лише у масках.

Фото: Музейний простір