Президент Литви Гітанас Науседа та прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте підтримали ідею повернення до України чоловіків призовного віку, які проживають за кордоном.
Про це вони сказали під час дискусії на радіо LRT.
На думку Науседи, Україна повинна мати засоби та інструменти, щоб “запросити своїх молодих чоловіків служити батьківщині”.
Ми повинні співпрацювати з Україною в усіх сенсах.
Своєю чергою прем’єрка Литви допускає деякі кроки з боку країни для допомоги Україні в поверненні чоловіків.
Ми, напевно, могли б шукати якісь способи, щоб переконатися, що людина виконала свій мобілізаційний обов’язок або звільнена від нього, коли ми розглядаємо питання про продовження посвідки на тимчасове проживання.
Водночас Шимоніте додала, що ці заходи мають обговорюватись і на рівні ЄС з огляду на те, що на його території діє режим тимчасового захисту для українців.
МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
Тож 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські дії щодо громадян України призовного віку.
Нагадаємо, 11 квітня парламент ухвалив закон про мобілізацію у другому читанні та у цілому. Документ передбачає нові обовʼязки військовозобовʼязаних і мотиваційні норми, зміни щодо процесів мобілізації, покарання для ухилянтів, базової військової служби, права на відстрочку тощо.
16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” (№ 10449), який набуде чинності з 18 травня 2024 року.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…