Це йдеться у роз’ясненнях, опублікованих на сайті МЗС.

Зовнішньополітичне відомство пояснило, що нормативні документи, які визначають надання консульських послуг, та пов’язані з ними інформаційно-комунікаційні системи МЗС повинні бути змінені відповідно до закону про мобілізацію.

Там підкреслили, що призупинення надання консульських послуг “є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном”.

У відомстві розповіли, що обмеження поширюється на звернення після 23 квітня, позаяк “строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття чинності” законодавством про мобілізацію. Воно запевняє, що обмеження не поширюються на інші категорії українців.

МЗС окремо зазначило, що після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня 2024 року “процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону”.

Нагадаємо, 23 квітня українське консульство у Польщі тимчасово призупинило консульські діїщодо громадян України призовного віку.  Відповідне оголошення оприлюднили на фейсбук-сторінці Центру обслуговування громадян “Паспортний сервіс”.