Про це розповів в ефірі КИЇВ24 дипломат, міністр закордонних справ 2014-2019 рр. Павло Клімкін. 

«Словаччина – це найбільш проросійська країна серед всіх країн Центральної і Східної Європи. Це приблизно на одному рівні з Болгарією. Глобсек навіть робив певні заміри тут, опитував. Угорщина, яку ми, звичайно, любимо, набагато менш проросійська, ніж Словаччина. Словаччина завжди була дуже непростою країною в сенсі симпатії до росії.

Зі слів Клімкіна, цю тезу підтверджують і останні соцопитування.

«Я бачив останнє опитування. Більше 20% словаків досі позитивно ставляться до путіна. І нам насправді потрібно знайти шляхи, достукатись до словаків. Це нація, яка до нас дуже близька за традиціями, за мовою. Але, тим не менше, до значної частини словаків ми не достукалися і Фіцо на цьому «грається». І насправді, як показують результати виборів, добре «граються».

Ексочільник МЗС каже, що у цій ситуації не слід її надто драматизувати.

«Я не бачу ніякої катастрофи, її не буде. Але, як кажуть, «Х’юстон, в нас проблеми». Ви згадали якраз про карту виборців Роберта Фіцо. Там, зокрема, значна підтримка якраз на прикордонні з Україною. І це абсолютно зрозуміло, оскільки прикордоння і Східна Словаччина набагато бідніша, ніж Братислава, ніж Захід. Люди менше заробляють, а якщо люди менше заробляють, вони більше вразливі для популістських слоганів».

На парламентських виборах у Словаччині перемогу отримала проросійська партія SMER-SD (Курс – соціал-демократія) колишнього прем’єра Роберта Фіцо. Фіцо вів виборчу кампанію на проросійських тезах і категорично виступає проти надання Україні зброї. 

В українському МЗС стверджують, що поки зарано говорити про зменшення підтримки від Словаччини.

Фото: gettyimages