Круглий стіл пройшов 10 листопада в онлайн-форматі.

Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко та мер Лейпцига, президент Асоціації міст Німеччини Буркхард Юнг провели круглий стіл, де актуальні для місцевого самоврядування проблеми обговорили міські голови українських та німецьких міст. Захід, що є частиною Німецько-українського муніципального форуму, відбувся в онлайн-форматі.

Спілкувалися міські голови, зокрема, на теми інтегрованого міського розвитку, посилення місцевого самоврядування, цифровізації та адаптації до змін клімату.

Дякуючи німецьким колегам та партнерам за підтримку українських міст, Віталій Кличко зазначив, що такий фаховий обмін досвідом допомагає українським громадам впоратися з новими завданнями та викликами, опанувати нові знання та новий досвід.

«Ми, міські голови, робимо все для зміцнення місцевої демократії, самоврядування, та поліпшення життя людей. Але місцеве самоврядування в Україні не тільки потребує подальших змін, а й має долати численні виклики, – зазначив голова АМУ. – Деякі з них є спільними й для німецьких муніципалітетів. Німецькі та українські міста тісно пов’язані між собою, вони поділяють однакові демократичні принципи та цінності. До речі, цього року Київ та Лейпциг відзначають 60-ту річницю встановлення партнерських відносин. Тому для нас вкрай важливим є досвід Німеччини, обмін успішними практиками», – наголосив Віталій Кличко.

Міський голова Лейпцига, президент Асоціації міст Німеччини Буркхард Юнг зазначив, що від транскордонної співпраці виграють всі залучені сторони.

«Взаємний обмін також допомагає німецьким містам замислитися над своєю роботою. Досвід міст-партнерів – позитивний чи негативний – завжди можна враховувати у власній роботі. Ми з радістю підтримуємо українських колег у реалізації нових завдань. Водночас, ми самі можемо скористатися досвідом та перспективами українських міст. Оскільки там, де німецькі міста йдуть усталеним обраним шляхом розвитку, українські міста випробовують інноваційні рішення, щоб впоратися зі своїми відносно новими завданнями. У сфері цифровізації, наприклад, українські міста явно попереду нас. Німецькі міста можуть повчитись з цього досвіду», – зауважив Юнг. Та додав, що партнерство між містами – це не тільки виявлення порозуміння між народами та взаємної солідарності, а й відповідна основа для фахового обміну. Який у нових реаліях набуває все більшого значення.

«Для вирішення нових завдань та боротьби з новими викликами потрібно забезпечити дієздатність міст. Бо тільки дієздатні міста можуть гарантувати, що заходи задля сталого розвитку здійснюються ефективно та орієнтовані на потреби людей», – сказав Буркхард Юнг.

Президент Німецької асоціації міст підкреслив, що німецькі та українські муніципалітети хочуть підтримувати одне одного не тільки на фаховому, а й на політичному рівні.

«Ми вітаємо процес децентралізації в Україні. Місцеве самоврядування має фундаментальне значення для демократичного та сталого розвитку держави. Тому ми хотіли б звернутись до національних урядів Німеччини та України визнати місцеве самоврядування в обох країнах у довгостроковій перспективі, за потреби розширювати його та підтримувати належним чином», – підкреслив Буркхард Юнг.

Під час круглого столу мери українських та німецьких міст обговорили головні виклики, що стоять перед громадами, подальшу співпрацю та німецько-українські відносини на державному та місцевому рівнях.

«Ми пишаємося тим, що Німецька асоціація міст та Асоціація міст України разом працюють над зміцненням і розвитком німецько-українських відносин і сподіваємося, що Німецько-український муніципальний форум сприятиме активізації політичного та фахового обміну між нашими країнами, посиленню місцевого самоврядування», – підкреслив Віталій Кличко.

Фото: КМДА