Програмою співфінансування підвищення енергоефективності «70/30» скористалися мешканці 600 будинків Києва.

Про це повідомляє прес-служба мера.

Мер Києва Віталій Кличко презентував втілений  проект повної термосанації багатоповерхового будинку на вулиці Братиславській у Деснянському районі столиці.

Із досвідом Києва у реалізації енергоефективних проектів ознайомилися президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга та міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Цей будинок – учасник міської програми співфінанасування «70/30». Це – програма енергоефективних проектів, де 70% робіт оплачує місто. А 30% – мешканці», – зазначив Кличко.

Він додав, що мешканці цього будинку беруть участь і в інших міських програмах. Як результат – у будинку встановили індивідуальний тепловий пункт та утеплили фасад, відремонтували мережі опалення та гарячої води, мережі холодного водопостачання, електрощитову.

За словами мера, допомога міста у здійсненні робіт склала 1,8 млн гривень.

Він зазначив, що масштабні програми реновації будинків на умовах співфінансування у столиці втілюють уже кілька років.

Про довіру до міської ініціативи свідчить те, що самі мешканці інвестували понад 253 млн грн в термомодернізацію своїх помешкань. Місто, зі свого боку, надало допомогу в розмірі 516 млн грн», – повідомив Кличко.

За ці кошти в будинках встановлюють індивідуальні теплові пункти, міняють вікна та двері, ремонтують покрівлю й утеплюють фасади, встановлюють нове економічне LED-освітлення.

Віталій Кличко наголосив, що вкладені людьми кошти повертаються за один-два опалювальних сезони за зменшення витрат на комунальні послуги.

За словами Симонетти Соммаругі, в Швейцарії також існує проблема енерговтрат у старих будинках. Тому їй цікаво ознайомитися з досвідом української столиці у впровадженні проектів із енергоефективності.

Цього року Київ планує втілити більше сотні проектів із енергоефективності. На це в бюджеті міста передбачили понад 100 млн грн.

Також столиця продовжує здійснювати комплексну термосанацію шкіл та дитячих садків. За останні роки здійснили повну термомодернізацію 28 закладів. Ще в 200 закладах виконані окремі роботи – ремонт теплопунктів, заміна освітлення, утеплення стін.

Кличко також нагадав, що Київ займає перше місце в Україні за обсягами відшкодування «теплих кредитів» в рамках урядової програми.

На сьогодні майже 200 столичних ОСББ та ЖБК скористалися теплими кредитами для здійснення енергоефективних заходів. Місто відшкодувало мешканцям понад 37 млн грн.

Фото: kiev.klichko.org