Раніше банк зупинив будівництво 3 великих житлових комплексів.

Про це Віталій Кличко заявив на прес-брифінгу.

Зокрема, за його словами, представники банку досі не надали містобудівній комісії оновлений проект забудови жилмасиву “Патріотика на озерах”. Попередній варіант документу, за словами Кличка, не передбачав належної розбудови інфраструктури – зокрема, шкіл та лікарень. Будівництво двох інших комплексів – ЖК “Еврика” та ЖК “Патріотика” – “Аркада” навмисно припинив через ситуацію з “Патріотикою на озерах”- вважає Кличко.

Інвестори вклали у будівництво квартир у цих комплексах близько 13 мільярдів гривень.

Крім того, міський голова закликав поліцію допомагати киянам у боротьбі з незаконними забудовами.

Я закликав представників правоохоронних органів на постійній основі долучитися до роботи з активістами. Щоб ми всі разом оперативно реагували на звернення киян щодо можливих незаконних будівництв у столиці. Аби безвідповідальні забудовники розуміли, що в місті треба дотримуватися закону. І що треба поважати киян», – заявив Кличко.

Нагадаємо, в січні 2019 року Київрада розірвала договір оренди з власником землі, на якій мав бути збудований 30-тисячний житловий масив “Патріотика на озерах”. Пізніше Нацбанк заборонив продавати “Аркаді” нерухомість у нових будинках. Повідомлялося, що НБУ має претензії до банку в частині порушення бухгалтерського обліку та операційної діяльності; натомість в банку ці звинувачення відкидають.

Крім того, у 2015 році 11 тисяч киян підписали петицію проти будівництва “Патріотики на озерах”. Активісти вимагають, аби у межах озер Тягле і Небреж було збудовано екопарк.