Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Петро Порошенко, екс-президент України та лідер партії «Європейська солідарність».

Всесвітній економічний форум (World Economic Forum) до 8 березня опублікував статтю про 6 жінок, які змінили світову історію. До цього переліку увійшла й Княгиня Ольга, рівноапостольна свята, чию пам‘ять водночас шанують українські православна та католицька церкви.

Однак у статті Всесвітнього економічного форуму Княгиню Ольгу називають російською правителькою та основоположницею сучасної Росії. До слова, її чоловіка, Князя Ігоря, назвали Іваном.

«Княгиня Ольга справді була визначною правителькою, що підкорила бунтівні племена, здійснила першу державну реформу та започаткувала міцні дипломатичні зв‘язки із Західною Європою. От тільки Русь зі столицею в Києві існувала на території сучасних України, Білорусі та Росії, а тому Княгиня Ольга ніяк не може вважатись прародителькою Російської Федерації, адже Московське Князівство було засноване лише через понад 300 років після її смерті», – нагадав Петро Порошенко.

Відтак, екс-президент України публічно звернувся до Всесвітнього економічного форуму з проханням негайно виправити помилки в описі однієї з найвідоміших жінок в Українській історії та ретельніше перевіряти свої джерела.

«Щодня ми стаємо свідками того, наскільки важливим є захист не лише інформаційного простору, але й власної культурної спадщини, коли елементами ворожої пропаганди можуть стати навіть авторитетні міжнародні інституції», – наголосив Петро Порошенко.

Фото: фейсбук