Про це пише Financial Times.

«Ресурсна угода, яку Дональд Трамп уклав з Україною, не дасть результатів у видобутку корисних копалин як мінімум протягом десятиліття та вимагатиме величезних інвестицій приватного сектору, щоб запустити проєкти», – йдеться у матеріалі.

«Це може зайняти 10-15 років – саме про такі терміни ми говоримо», –  заявив колишній голова відділу природних ресурсів Європейського банку реконструкції та розвитку Ерік Расмуссен, говорячи про перспективи американсько-українського «інвестиційного фонду реконструкції». Як передбачається, до нього надходитимуть доходи від майбутніх проєктів.

Голова консультативної групи з гірничодобувної промисловості компанії Clareo Пітер Брайант упевнений, що укладена угода не допоможе швидко вирішити проблему вразливості ланцюжка постачання у гірничодобувній галузі. На його думку, потрібно чимало часу перш ніж в Україні зможуть знайти та розробити нові родовища корисних копалин.

За оцінкою видання, через війну, неповну геологічну інформацію, зруйновану інфраструктуру, корупцію та загальні труднощі, пов’язані з запуском нових проєктів, видобуток на шахтах, створених у рамках угоди, навряд чи почнеться раніше 2040 року.

«Ці проєкти нові – їм потрібні інвестиції, дослідження та розвиток, що саме по собі складно», – наводить видання слова глави компанії TechMet Брайана Менелла.

Нагадаємо, 8 травня Рада підтримала ратифікацію угоди про корисні копалини між США та Україною.