Свою думку він озвучив у коментарі “Суспільному”.
“Причиною могла бути напруга на Покровському напрямку. Бригади просто не витримують натиску противника. Був ризик оточення людей, я прийняв самостійне рішення про виведення особового складу з позицій. Це питання утримання населеного пункту. Якби це була позиція в посадці, то це б не відігравало таку ключову роль. Головнокомандувачу та президенту це не сподобалось і вирішили мене зняти з посади”, — сказав Шевчук.
За його словами, рішення про зняття з посади ухвалив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
“Можливо, на його думку, я десь не впорався” — сказав Шевчук і додав, що ситуація на Покровському напрямку дуже напружена.
Замість Богдана Шевчука командиром 59-ї ошбр призначили Олександра Сака, який донедавна очолював 53 бригаду, а до цього 47-му окрему механізовану бригаду “Маґура”.
Шевчук зазначив, що зараз він допомагає Саку увійти у курс справ.
“Я жив цією бригадою. Насправді в 59-й бригаді зараз сформована надпотужна команда і вона показує результати на полі бою. Бригада зараз ефективно воює проти 6 (російських, — ред.) бригад. Цьому потрібно не заважати. Тому намагаюсь якомога детальніше увести в курс справ нового командира бригади. Бригада у тяжких боях згуртувалася. Почали приймати правильні кадрові рішення. Я дуже задоволений роботою команди 59-ї бригади”, — сказав він.
Екскомбриг зазначив, що у 59-й бригаді дуже мотивований особовий склад.
“Більшість командирів батальйонів мають право на звільнення, хтось був у полоні, хтось інвалід другої групи, працює з ампутацією і керує боєм. Це потужний колектив — майбутнє Збройних Сил, який ні в якому разі не можна втратити”, — сказав Шевчук.
Тим часом, пресофіцер 59-ї бригади не підтвердив “Суспільному” усунення з посади Богдана Шевчука, наголосивши, що офіційно той продовжує виконувати повноваження командира бригади й розпорядження про його звільнення немає.
“Це все на рівні чуток”, — сказав він.
Журналісти також звернулися за офіційним коментарем до Генштабу ЗСУ, відповіді поки що не отримали.