Про це пише The Hill.
Вони виступили проти законопроєкту, який запропонував спікер Палати представників Майк Джонсон, бо той нібито надає забагато поступок демократам.
Також майбутня адміністрація хоче, щоб парламент одночасно з тимчасовим фінансуванням бюджету підвищив ліміт державного боргу.
Ситуація є терміновою, бо якщо новий закон про фінансування не ухвалять до суботи, робота федерального уряду США може зупинитися (почнеться так званий шатдаун).
Демократи виступають проти пропозицій Трампа – Венса, а лідер меншості Палати представників Хакім Джеффріс звинуватив республіканців у спробі зупинити роботу уряду.
Politico окремо вказує на роль Ілона Маска у цій ситуації.
Мільярдер активно використовував соціальну мережу X (Twitter), щоб налаштувати республіканців проти законопроєкту, зокрема поширюючи численні неправдиві твердження про цей документ.
Наприклад, він писав чи ретвітив про те, що законопроєкт передбачає підвищення зарплати конгресменам на 40% (насправді максимум 3,8%), фінансування нового стадіону для NFL у Вашингтоні за федеральні кошти (насправді йшлося про передання землі місцевій владі), фінансування лабораторій біологічної зброї (насправді йшлося про лабораторії для дослідження біомедичних загроз).
На роль Маска у кампанії, яка призвела до скасування голосування за двопартійний законопроєкт, вказав і відомий сенатор-демократ Берні Сандерс.
“Демократи та республіканці витратили місяці на переговори з приводу двопартійної угоди для фінансування нашого уряду. Найбагатшій людині на Землі, президенту Ілону Маску, це не подобається. Чи поцілують республіканці перстень?” – написав Сандерс у соцмережі X.
“Мільярдерам не можна дозволяти керувати нашим урядом”, – додав він.
Коментар Сандерса з’явився після того, як Маск опублікував дописи із закликом не голосувати за конгресменів, які підтримають законопроєкт.
“Будь-який член Палати чи Сенату, який проголосує за цей обурливий законопроєкт про витрати, заслуговує на те, щоб за нього не проголосували через два роки!” – написав він у середу.
Додамо, шатдаун у США не зупиняє критичні функції уряду, але має значні негативні наслідки, як-от втрата продуктивності та економічні збитки. Згідно з оцінками Бюджетного управління Конгресу, п’ятитижневий шатдаун у 2018-2019 роках призвів до того, що економіка втратила близько $3 млрд.