Categories: Без рубрики

Кому не виписуватимуть штрафи за неоновлення даних у ТЦК: відповідь військкома

Штрафи за не оновлення військово-облікових даних зачепить навіть тих військовозобов'язаних, які оновили свої дані до 18 травня 2024 року. Однак є категорія громадян, яких штрафи не зачеплять - це ті, хто оновив свої дані після ухвалення закону про мобілізацію.

Про це заявив речник Полтавського ТЦК та СП майор Роман Істомін.

Штрафи за не оновлення військово-облікових даних зачеплять навіть тих військовозобов’язаних, які оновили свої дані до 18 травня 2024 року. Окрім того, речник ТЦК підкреслив, що здійснити цю процедуру мають усі військовозобов’язані.

Перевіряючи дані конкретної особи в базі даних “Оберіг” оператор бачить дату їхнього оновлення. Якщо громадянин не уточнив їх протягом 60 днів, то йому після 16 липня буде виписаний штраф.

Таким чином, штрафи не зачеплять тільки тих, хто оновив військово-облікові дані після 18 травня. Ті ж, хто пройшов процедуру оновлення даних до 18 травня — також будуть оштрафовані.

Штрафи за ухилення від мобілізації: що відомо

Згідно з законом про мобілізацію, ухваленим 18 травня 2024 року, у військовозобов’язаних громадян України є 60 діб, щоб оновити дані у своєму військовому квитку та, за необхідністю, пройти ще раз військово-лікарняну комісію, щоб підтвердити діагноз та статус “не придатний”.

З 16 липня в Україні почнуть штрафувати тих, хто не оновив військово-облікові дані. Це можуть бути стягнення від 17 тисяч до 25,500 гривень та від 34 тисяч до 59500 гривень для посадових і юридичних осіб. Посадовці обиратимуть суму на свій розсуд, але якщо штраф отриманий вперше – можуть призначити мінімальну суму платежу. Варто зауважити, що 9 травня Рада збільшила штрафи за ухиляння від призову – у мирний час за це нараховували від 3400 до 5100 гривень.

ТЦК та СП почали роботу з перевірки військово-облікових даних з початку 2024 року та за перші пів року виписали 11 798 штрафів за порушення правил військового обліку.

При цьому, перевірити наявність штрафу можна у застосунку “Резерв+” – це основний шлях, але також це можливо зробити через систему Опендатабот та спеціальну Автоматизовану систему виконавчого провадження.

Recent Posts

Трамп пообіцяв розкрити деталі «мирної угоди» між РФ і Україною протягом трьох днів

На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…

7 хв. ago

23 квітня відбудеться новий раунд мирних переговорів у Лондоні — Зеленський

Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.

36 хв. ago

Український кардинал Микола Бичок розповів про участь у виборах Папи Римського

Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…

41 хв. ago

Уповноважений розповів, скільки українців офіційно вважаються зниклими безвісти

З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…

52 хв. ago

НСЗУ перевірити забезпечення ліками пацієнток з раком молочної залози в 7 лікарнях

До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.

1 годину ago

Путін пропонує двосторонні переговори з Україною щодо припинення ударів по цивільних об’єктах — Пєсков

Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».

1 годину ago