Про це Зеленський розповів у вечірньому зверненні.
Зеленський підкреслив важливість конструктивного діалогу під час конференції.
«Важливо, щоб був конструктив у відносинах із Польщею, і я вдячний усім партнерам – кожному, хто з нами, хто з Україною, – усім, хто підготував на зустрічі в Гданську змістовні речі», — сказав глава держави.
Нагадаємо, Зеленський не поїде до польського Гданська на Конференцію з відновлення України (URC-2026).
За словами Свириденко, до складу української команди на конференції увійдуть представники бізнесу, керівники державних компаній, представники громад з усіх регіонів країни, а також урядовці та парламентарі.
У межах конференції заплановано досягнення домовленостей, спрямованих на зміцнення обороноздатності та стійкості України, а також на розширення економічного співробітництва з міжнародними партнерами. Зокрема, очікується підписання низки угод, серед яких домовленості в енергетичній сфері.
Рішення Зеленського не їхати до Гданська на Конференцію з відновлення України прийняте після ситуації довкола відкликання президентом Польщі Каролем Навроцьким врученої йому найвищої польської державної нагороди. Своє рішення Навроцький пояснив незгодою з найменуванням одного з українських підрозділів на честь УПА.
Читайте також: У канцелярії президента Польщі знайшли пояснення, чому не позбавили ордена Білого Орла Муссоліні, Єкатерину ІІ і Шредера





























