Про це пише видання Reuters.
Зазначається, що за законопроєкт проголосували 314 голосів, проти – 108 законодавців, серед яких – 106 республіканців та двоє демократів.
Тепер його передали на підпис президенту Джо Байдену. Документ дозволить продовжити державні витрати на нинішньому рівні для деяких федеральних агентств до 1 березня, а для інших — до 8 березня. Так сталося завдяки новій двоетапній резолюції.
Якби Конгрес не проголосував за це рішення, то міг настати частковий шатдаун — призупинення роботи окремих федеральних органів. Це вже третій ухвалений законопроєкт про тимчасове фінансування.
Минулого тижня лідери Конгресу оголосили про погодження постійного бюджету, але розпорядникам потрібно більше часу, щоб узгодити деталі в кожному законопроєкті про фінансування. Для України це важливо тим, що після питань бюджету Конгрес має зайнятися додатковим запитом Білого дому на $106 мільярдів, який містить гроші для фінансової та військової допомоги Україні.
У матеріалі також згадують, що спікер Палати представників від республіканців Майк Джонсон може зіткнутися з критикою з боку жорстко налаштованих членів своєї партії, які виступають проти таких законопроєктів про тимчасове фінансування без глибокого скорочення видатків.
Аналогічне невдоволення призвело минулої осені до відставки його попередника Кевіна Маккарті.
Нагадаємо, у неділю, 7 січня, Конгрес Сполучених Штатів Америки ухвалив двопартійну угоду про фінансування роботи уряду у 2024. Це суттєвий крок в намірі уникнути шатдауну.
Законопроєкт про допомогу Україні
У Білому домі заявили, що США не мають достатнього фінансування, щоб надавати Україні нові пакети військової допомоги. Тепер потрібно, щоб Конгрес ухвалив додатковий пакет, щоб США надали нову допомогу Україні.
Нагадаємо, у середині грудня 2023 року Конгрес США пішов на канікули, не ухваливши надважливий пакет, який передбачає допомогу Україні. Однак вони можуть зробити це вже 2 лютого.
До слова, у Білому домі вважають, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Вони сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити у січні.
Однак існує і “план Б”, якщо законопроєкт не буде схвалений.
Також Сполучені Штати Америки назвали посилення протиповітряної оборони (ППО) України пріоритетом у майбутніх пакетах військової допомоги, яку Вашингтон готовий надавати Києву.