У неділю, 7 січня, Конгрес Сполучених Штатів Америки ухвалив двопартійну угоду про фінансування роботи уряду у 2024. Це суттєвий крок в намірі уникнути шатдауну.

КИЇВ24
Капітолій, США. Фото: Getty Images

Про це повідомив президент США Джо Байден у своїй заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

Двопартійна рамка фінансування, якої досягли лідери Конгресу, ще на крок наближає нас до запобігання непотрібному закриттю уряду та захисту важливих національних пріоритетів. Вона відображає рівні фінансування, які я узгодив з обома партіями і підписав як закон минулої весни.

У заяві йдеться, що ця угода відкриває шлях до ухвалення законопроєктів про фінансування на цілий рік, які “принесуть користь американському народу і будуть вільні від будь-якої екстремальної політики”.

Президент наголосив, що значний вклад в досягненні угоди внесли лідери демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер та Хакім Джефріс.

Тепер республіканці в Конгресі повинні виконати свою роботу, припинити погрози закрити уряд і виконати свій основний обов’язок щодо фінансування критично важливих пріоритетів внутрішньої і національної безпеки, включаючи мій додатковий запит. Настав час їм діяти.

Раніше видання Reuters повідомляло, з посиланням на спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона, що загальний бюджет американського уряду у 2024 становитиме 1,6 трильйона доларів. Ця цифра включає 886 мільярдів доларів на оборону і 704 мільярди доларів на витрати, не пов’язані з обороною.

Оборонну частину президент Джо Байден вже підписав минулого місяця в законі про оборонні витрати. Як зазначається, в неї входить 300 мільйонів доларів для України.

Законопроєкт про допомогу Україні

У Білому домі заявили, що США не мають достатнього фінансування, щоб надавати Україні нові пакети військової допомоги. Тепер потрібно, щоб Конгрес ухвалив додатковий пакет, щоб США надали нову допомогу Україні.

Нагадаємо, у середині грудня 2023 року Конгрес США пішов на канікули, не ухваливши надважливий пакет, який передбачає допомогу Україні. Однак вони можуть зробити це вже 2 лютого.

До слова, у Білому домі вважають, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Вони сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити у січні.

Однак існує і “план Б”, якщо законопроєкт не буде схвалений.

Також Сполучені Штати Америки назвали посилення протиповітряної оборони (ППО) України пріоритетом у майбутніх пакетах військової допомоги, яку Вашингтон готовий надавати Києву.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин