Польща надасть Єврокомісії свої пропозиції змін до "транспортного безвізу" з Україною в межах угоди з польськими перевізниками, які до 1 березня призупинили блокаду кордону з Україною.
HREBENNE, POLAND - DECEMBER 1: Ukrainian trucks sit blocked by Polish protesters on the road near the Polish Ukrainian border crossing Hrebenne on December 1, 2023 in Hrebenne, Poland. Polish truck drivers continue to block the main Polish-Ukrainian border crossing points for freight traffic. The key demand of Polish protesters is to bring back the system of issuing permits for Ukrainian carriers to work in the EU. Due to the strike, about 3,000 Ukrainian trucks are already waiting in line; two deaths among Ukrainian drivers were recorded. The Polish Minister of Infrastructure called on Ukraine to fulfill all the demands of the Polish protesters. (Photo by Olena Danylo /Suspilne Ukraine/JSC "UA:PBC"/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури Польщі
Зазначається, що про реалізацію угоди, яку підписали 16 січня міністр інфраструктури РП Даріуш Клімчак та представники польських перевізників, йшлося під час зустрічі заступника міністра Павла Ганчажа з послом України в Польщі Василем Зваричем, яка відбулася 18 січня.
“Заступник міністра інфраструктури Павел Ганчаж також повідомив співрозмовнику, що Польща незабаром подасть свої пропозиції щодо змін до угоди про лібералізацію перевезень між ЄС та Україною, і запросив українську сторону до співпраці. Заступник міністра підкреслив, що дії Польщі в цьому напрямку спрямовані на формування сприятливих умов для обох сторін”,- повідомило польське міністерство.
Раніше повідомлялося, що у вівторок, 16 січня, польські перевізники розблокували пункт пропуску «Корчова-Краківець». Він є одним з трьох великих вантажних пунктів пропуску на кордоні між Україною й Польщею.
Нагадаємо, що страйк польських перевізників на кордоні з Україною почався 6 листопада, поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне».
Польські підприємці скаржилися, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Серед основних вимог протестувальників була заборона реєстрації в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом.
У п’ятницю, 22 грудня, представники міністерства інфраструктури Польщі й українського Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури узгодили план дій для розблокування кордону.
Новий уряд Польщі вів перемовини зі страйкарями, й вже 24 грудня відновився рух ваговозів через пункт пропуску «Медика – Шегині». Однак 4 січня польські фермери відновили акцію протесту.
Остаточної домовленості вдалося досягти тільки 16 січня. За умовами угоди, перевізники погоджуються призупинити страйк до 1 березня. Вони дають час уряду виконати їхні вимоги, основною з яких є зупинка транспортного безвізу для України, що скасовує дозвільну систему на перевезення з України до Євросоюзу.
Угода складається із семи пунктів. Зокрема сторони домовилися про:
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…
Речник глави рф Дмитро Пєсков заявив, що росія готова завершити війну в Україні, якщо та…
Фільм «The Seed of the Sacred Fig» — це політична драма про суддю, який стикається з…