Країни G7 до 2024 року повинні запровадити санкції проти алмазів з Росії. Однак для того, щоб вони повноцінно запрацювали, Індія має дотримуватися відповідних обмежень.

КИЇВ24
Фото: Getty Images

Про це сказав в ефірі КИЇВ24 керівник аналітичного напряму “АНТС” Ілля Несходовський

Ключовим фактором, на моє переконання, є Індія. І так, як Індія поки що не приєднується до цих санкцій – якщо G7 не переконають Індію дотримуватися відповідних санкцій і готувати необхідні документи, щоб, як мінімум, ці камені з Росії не потрапляли на європейський ринок

Експерт запевнив, що у цьому випадку санкції проти Росії запрацюють. На його думку, тоді країна втратить приблизно 40% ринку. Однак аналітик скептично ставиться до цього, якщо Індія не виконуватиме умов країн G7 та не буде дотримуватися відповідних обмежень.

Раніше повідомлялося, що країни “Групи семи” за підсумками віртуального саміту в середу, 6 грудня, оголосили про наміри до 1 січня 2024 року запровадити обмеження на діаманти російського виробництва.

Нагадаємо, країни G7 мали оголосити про механізм обмеження імпорту російських алмазів до кінця жовтня, після чого Європейський Союз мав завершити пропозицію щодо 12-го пакету санкцій проти Росії. За оцінками, експорт алмазів та діамантів приносить Кремлю 4 мільярди євро на рік.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин