Про це йдеться в комюніке за підсумками зустрічі міністрів держав G7 на острові Капрі.

«Ми працюватимемо з партнерами з цією метою [посилити українську ППО]. У цьому контексті ми високо цінуємо запропоновану Німеччиною Ініціативу негайних дій з протиповітряної оборони (IAAD)», — йдеться у заяві.

Глави МЗС країн G7 та глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель засудили загарбницьку війну росії проти України. Дипломати наголосили, що росія має заплатити за шкоду та руйнування, які вона спричиняє Україні.

«Ми вітаємо запуск Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України. Суверенні активи росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки росія не припинить свою агресію та не сплатить завдані нею збитки», — наголосили міністри.

Дипломати вимагають від росії негайно і повністю вивести всі свої збройні сили й техніку з України, а також зазначають, що росія може припинити війну вже сьогодні. Вони звернулися із закликом до Пекіна, щоб Китай посприяв завершенню війни в Україні.

Окрім цього, дипломати засудили зростання співпраці рф і КНДР у військовій сфері та закликали негайно припинити таку активність. А ще «висловили занепокоєння» з приводу передачі товарів подвійного призначення з підприємств КНР до росії.

Вони також пообіцяли продовжувати надавати військову, фінансову, політичну, гуманітарну, економічну підтримку України та її народу, а також допомагати Україні ремонтувати та відновлювати її критично важливу енергетичну та екологічну інфраструктуру.