Про це пише The Washington Post.
За словами співрозмовників видання, місія НАТО вимагає згоди всіх членів альянсу і може спровокувати Росію: Кремль раніше заявляв про неминучий конфлікт із військовим блоком, якщо його контингент з’явиться в Україні.
Переговори про відправку миротворців знаходяться на ранній стадії, зокрема тому, що припинення бойових дій поки що видається віддаленою перспективою.
“Зараз йдеться про спроби подумати вголос, який варіант був би більш прийнятним для українців”, – сказав член Європейської ради з міжнародних відносин і колишній помічник генсека НАТО Каміль Гранд.
Він зазначив, що домовленість про розміщення військ в Україні після припинення вогню дасть зрозуміти Росії, що конфлікт відновлювати не треба, а Америці — що європейці «ризикують власною шкірою».
Як пише The Washington Post, Трамп виявив інтерес до цієї ідеї. Але, за словами співрозмовників видання, поки що неясно, чи підтримає майбутня адміністрація США таку угоду.
Ще в лютому, коли президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не відкидає введення західних військ в Україну, багато європейських лідерів відкинули цю ідею. Але зараз вони готові розглянути можливість розгортання військ, якщо це станеться у контексті угоди про припинення вогню.
Поки неясно, які саме країни направлять свій контингент і якою буде чисельність військ, але, як пише видання, за розрахунками аналітиків, для створення значних сил знадобляться десятки тисяч військовослужбовців.