Очільник МЗС РФ Сєргєй Лавров і речник Кремля Дмітрій Пєсков зробили відповідні заяви, передають росЗМІ.

За словами Пєскова, виступ Макрона “навряд чи його можна сприймати як виступ глави держави, який думає про мир”.

“Швидше з того, що сказано, можна зробити висновок, що Франція думає про війну, про продовження війни. За всієї поваги до пана президента, напевно, можна сказати, що там багато неточностей, дипломатично кажучи. Тут йдеться про те, що Росія стала чи не ворогом, супротивником Франції, але нічого не говориться про те, як військова інфраструктура НАТО постійно підкрадалася, навіть крокувала семимильними кроками у бік російських кордонів, – сказав Пєсков.

Відповідь на запитання про те, чи погодиться Росія на розміщення європейського військового контингенту в Україні, «абсолютно очевидна».

Разом із тим, Москва згодна зі словами держсекретаря Марка Рубіо про те, що конфлікт в Україні — це проксі-війна між США і Росією: «Ми неодноразово говорили про те, що це конфлікт Росії і колективного Заходу, а головною країною колективно-західної Америки. <…> Ми згодні з тим, що настав час зупинити цей конфлікт і цю війну».

США не є “дружньою країною для Росії, вони є країною, з якою зараз Москва намагається реанімувати та відновити відносини”.

Кремль стежить за публікаціями про контакти американської адміністрації з різними українськими політичними силами, але не довіряє повідомленням анонімних джерел ЗМІ

Тоді як очільник МЗС РФ Сєргєй Лавров заявив, що Наполеон і Гітлер “були попередниками президента Франції Емманюеля Макрона”, а “військовий контингент ЄС в Україні — пряма війна країн Європи проти рф”. Це “те ж саме, що присутність НАТО”. Слова Макрона про підготовку ядерної зброї “проти рф — погроза на адресу Росії”.

РФ буцімто “не готується до жодної війни проти Європи, слова Макрона про це — нісенітниця”. Макрон, за його словами, “має можливість зателефонувати Путіну, щодо звинувачення в підготовці РФ війни проти Європи”.

Нагадаємо, 5 березня президент Франції Еммануель Макрон звернувся з екстреним зверненням до нації, під час якого назвав Росію загрозою усьому європейському континенту. Зважаючи на потенційні небезпеки, які “підсвітило” ускладнення відносин США та України й зміна політики Вашингтона, він попередив, що розпочне переговори про використання французької ядерної зброї для захисту союзників. Також президент анонсував зустріч начальників Генштабів країн, які готові стати гарантами миру в Україні. Він, застеріг Макрон, не повинен бути досягнутий шляхом капітуляції України.