У Повітряних силах розповіли, що складається критична ситуація із переведеннями у піхоту особового складу. Це стосується вузькопрофільних фахівців ППО, наприклад, операторів РЛС. Інформацію про переведення авіатехніків у піхоту прокоментували в Генштабі.
Про це повідомив волонтер Сергій Стерненко.
За його словами, через примусове переведення фахівців ППО виявлення ракет і дронів “погіршиться у рази”.
“У Повітряних Силах дійсно складається критична ситуація із переведеннями у піхоту, внаслідок чого ми можемо втратити авіаційну компоненту як таку. За словами моїх джерел, у ПС десятки бойових літаків доведеться виводити за штат як небоєготові, бо просто не буде кому обслуговувати”, — написав волонтер.
Один із борттехніків бригади тактичної авіації підтвердив інформацію і заявив, що їм надійшла телеграма із вимогою про переведення.
“Ми залишимося без технічного персоналу, який обслуговує наші літаки. Раніше вже забирали 250 осіб, зараз планують перевести ще 218 людей”, — повідомив фахівець від імені авіатехніків та обслуговувального персоналу Повітряних Сил ЗСУ.
Також народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко повідомив, що в піхоту забирають не тільки техніків та механіків літаків, а й тих, хто виявляє повітряні цілі або навчає їх виявляти.
У командуванні наголосили, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи переводити не планували і не планують. Більше того — ПС ЗСУ навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.
Водночас у Генштабі пояснили, що деякі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших родів ЗСУ, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо. Це вимушений крок для зміцнення нашої оборони.
“Головнокомандувач ЗСУ заборонив переміщення із займаних посад фахівців високотехнологічних спеціальностей та тих, які пройшли підготовку за кордоном на іноземних зразках озброєння та військової техніки”, — йдеться у повідомленні Генерального штабу.
Враховуючи резонанс у медіа стосовно переведення фахівців інженерно-авіаційної служби в підрозділи інших родів та видів ЗСУ, т.в.о. командувача ПС ЗСУ прокоментував — такі переведення здійснюватись не будуть. Це стосується й інших дефіцитних у Повітряних Силах спеціальностей.
Пілот Повітряних сил ЗСУ та Герой України Вадим Ворошилов із позивним Karaya відреагував на інформацію про переведення до піхотних підрозділів окремих військовослужбовців ПС. На сторінці в Instagram у вівторок, 14 січня, він написав, що якщо «віддати» висококваліфікованих інженерно-технічних спеціалістів, їм буде важко знайти заміну. За його словами, цивільних з відповідною військово-обліковою спеціальністю «майже не знайти, а шлях підготовки досить тривалий».
«У результаті це призведе до проблем з утриманням та обслуговуванням повітряних суден — як результат, будемо мати пониження боєздатності авіаційних бригад. Авіація — це одна велика екосистема, життєдіяльність котрої напряму залежить від виконання функціональних обов’язків кожного елемента, взаємозамінити котрих неможливо. Я хочу відстояти своїх людей, нашу авіацію», — додав Karaya.
Сержант Віталій Горжевський із позивним Барт, зі 114 бригади Повітряних Сил ЗСУ також написав у Facebook, що захисники неба «стикаються з реальним викликом, який може не лише поставити під загрозу здатність виконувати бойові завдання, а й знищити саму основу авіації».