Про це повідомила пресслужба каналу 1+1 у відповідь на запит “Детектора медіа“.

У заяві студії “Квартал 95” зазначається, що номер не мав на меті образити почуття українців, а хотів показати, що не страшно робити помилки при переході з російської на українську.

“Ми любимо і поважаємо усіх скадовців та всіх українців, які чекають на повернення додому на окупованих територіях”, – йдеться у заяві.

Однак, як зазначають у пресслужбі “1+1 media”, номер все одно не буде опублікований на ютуб-каналах каналу. Повний випуск “Новорічного кварталу” перемонтують і оприлюднять на платформах каналу без цього номера.

“Ми розуміємо суспільне обурення і приносимо вибачення аудиторії, яку зачепив цей номер. Творча команда, яка створювала цей випуск, жодним чином не хотіла образити почуття українців. У випусках “Вечірнього кварталу” команда жартує над собою, підіймає актуальні теми, інколи гіперболізуючи їх, адже це один із законів гумору. Це був саме такий випадок”.

Пресслужба також надала коментар від студії “Квартал 95”. Гумористи запевнили, що поважають усіх скадовців та загалом переселенців із тимчасово окупованих територій. А також зазначили, що своїм номером хотіли “показати, що не страшно робити навіть грубі помилки при переході з російської на українську, більш соромно — продовжувати говорити мовою ворога”.

“Любі скадовці та всі глядачі, кого міг образити номер про дівчину, яка говорить українською мовою з помилками, із новорічного випуску “Вечірнього кварталу”. Творча команда, яка створювала цей випуск, жодним чином не хотіла образити ваші почуття. Ми любимо і поважаємо усіх скадовців та всіх українців, які чекають на повернення додому на окупованих територіях. Ми поважаємо всіх, хто не забуває українську мову, перебуваючи у тимчасовій окупації, та тих, хто докладає зусиль для переходу на українську мову на вільній землі. Ми цінуємо кожного і з нетерпінням чекаємо вашого повернення додому, докладаючи максимум зусиль для звільнення всієї української території.

На телеканал “1+1” вже подали скаргу до Комісії з журналістської етики.

Реакція

Мер міста Олександр Яковлєв прокоментував новорічний жарт “95 кварталу” про незнання жителями окупованого Скадовська української мови. Очільник міста закликав режисерів шоу вибачитися перед людьми за жарти.

“Дуже правий був Петлюра, який казав: “Нам не так страшні московські воші, нам страшні українські гниди”. Жарти про “сіськи” зі Скадовська, напевно комусь здаються дуже дотепними. Але хай це буде на совісті режисерів. Сподіваюся, у них вистачить сили вибачитися перед українцями”. 

Своє обурення українці, навіть ті, хто був шанувальником “95 кварталу”, висловили й у коментарях під відео.